Складність конструкцій настільних заточувальних систем є одним із факторів, що відлякують власників інструментів на початковому етапі. Корпус може здаватися надмірно масивним, кількість дрібних елементів — недоцільним, а процес освоєння — занадто довгим. Однак механічне точило є чи не найефективнішим засобом догляду за інструментами, головне — не сприймати його як джерело проблеми, яке треба боятися.
У той час як звичайні ручні точила не здатні забезпечити рівень обробки, порівнянний із заводською якістю, а електромоделі швидше стоншують клинки, ручний верстат демонструє стабільність та ефективність у роботі. Навіть пристосування з приставкою «PRO» можуть похвалитися зручністю в експлуатації. Доказ цього — герой нашого огляду, точило Work Sharp Professional Precision Adjust, яке американський бренд випустив цього року.
Комплектація
Точило Work Sharp Professional Precision Adjust — це настільна система для заточування ножів на професійному рівні, тому набір включає розширену кількість елементів у порівнянні з базовою версією:
- Основа;
- Верхнє шасі з парою кріпильних гвинтів;
- Затискач V-Block Clamp™;
- Опора під затискач;
- Стрижень із руківʼям, в яке вбудовано абразив для заточування серейторних лез;
- Набір із 7 пластин: 5 алмазних абразивів зернистістю 220, 320, 400, 600, 800 грит, дрібнозерниста керамічна пластина та пластина зі шкіряним ремінцем;
- Інклінометр (цифровий індикатор кута);
- Платформа для заточування мініатюрних клинків.
Дрібні деталі розміщені в окремому пакованні, що є органайзером і частково компенсує відсутність у наборі чохла-сумки.
Стисла інструкція зі збирання конструкції
Процес збирання конструкції практично ідентичний моделям минулих версій, тому той, хто вже знайомий з продукцією бренду, зможе встановити це точило без попереднього вивчення інструкції.
Якщо стисло, то нове механічне точило для ножів збирається в 4 кроки:
Крок 1 | Встановлюємо шасі на основу та фіксуємо конструкцію з обох боків за допомогою кріпильних гвинтів. |
---|---|
Крок 2 | Вставляємо затискач V-Block Clamp™ у відведене для нього заглиблення у шасі. |
Крок 3 | Кріпимо стрижень на шасі. |
Крок 4 | Примагнічуємо абразивну пластину до стрижня. |
Матеріал і зернистість пластини залежать від того, наскільки затуплений інструмент: абразиви з великим зерном (220 і 320 грит) формують кут різальної крайки, усуваючи дефекти, середньозернисті пластини (400, 600 і 800 грит) призначені для основного заточування і доведення леза, а натуральна шкіра — для полірування.
Чим відрізняється нове Work Sharp точило для ножів?
Можливості новинки — найцікавіша частина нашого огляду, і тут точилці є чим похвалитися. Зміни зазнав не лише дизайн, виробником також був удосконалений затискач для ножа та механізм його обертання, не кажучи вже про доповнення у вигляді інклінометра.
Розповімо про все докладніше.
1. Матеріали та вага корпусу
Під час знайомства з моделлю перше, що впадає у вічі, — збільшена вага корпусу. Для більшої стійкості та довговічності верстата виробник мінімізував кількість пластику в конструкції, зокрема шасі у версії PRO виготовлено з нержавіючого металу.
Основа також стала ширшою в порівнянні з базовими моделями, що в сукупності зі стандартними нековзними вставками перешкоджає випадковому перевертанню конструкції під час експлуатації.
Приємний бонус — наявність наскрізних монтажних отворів в основі, за допомогою яких можна щільно зафіксувати пристосування на робочій поверхні для додаткової безпеки.
2. Тип фіксації точильного стрижня
На відміну від базового точила, в якому стрижень фіксується за допомогою магніту, стрижень у PRO версії утримується завдяки різьбовому з'єднанню.
Ця доробка зробила кріплення максимально надійним, щоб користувач міг повністю зосередитися на процесі заточування інструментів.
3. Удосконалений затискач V-Block Clamp™
У затискачі V-Block Clamp™ вся конструкція виготовлена з металу, а не лише затискні пластини — це ще одне очко на користь довговічності конструкції.
V-подібні гумові губки забезпечують міцну фіксацію ножа. Але найважливіше — вони пружні та сумісні з клинками товщиною близько 6.3 мм, чим не можуть похвалитися інші системи бренду, в яких можливості затискачів обмежені сумісністю з лезами не товще 5 мм.
Зміна також торкнулася механізму обертання затискача. Раніше він активувався натисканням кнопки у задній частині шасі, тепер важіль знаходиться збоку конструкції для полегшеного доступу.
4. Шасі, що відкидається
Ножі стандартної довжини можна повернути протилежною стороною за допомогою обертового затискача, а у випадку з масивними інструментами потрібно додатково відхилити шасі назад на 45°, щоб звільнити більше місця для маневру.
Для порівняння: у старих моделях необхідно щоразу витягувати затискач із шасі, щоб перевернути довгий ніж шеф-кухаря або сантоку.
5. Окрема платформа для заточування клинків під малим кутом
Столик призначений для роботи з лезами, заточування яких потребує особливо малого кута. Висота сумісних лез знаходиться в межах 6-38 мм.
Ніж миттєво фіксується на платформі завдяки магніту, а шкала висоти регулюється обертанням ручки.
6. Спосіб встановлення кута заточування
По обидва боки шасі нанесені шкали: з одного боку знаходиться шкала від 15° до 30° для інструменту, закріпленого в затискачі, з іншого — шкала від 10° до 30° для ножа, який зафіксований на допоміжній платформі.
Відсутність детальних позначень для точного виставлення кута з кроком в 1° нівелюється включенням до набору інклінометра. Прилад примагнічується до основи стрижня та відображає на екрані його кут нахилу.
Загальні враження
Як офіційний дистриб'ютор продукції американського бренду, ми тестуємо всі механічні точила для ножів з каталогу нашого онлайн-магазину Work Sharp Україна й можемо з упевненістю сказати, що модель Professional Precision Adjust Knife Sharpener має всі шанси стати найкращою точильною системою на ринку.
Починаючи з надійності та зносостійкості конструкції, закінчуючи ефективністю в експлуатації — новинка відповідає найвищим вимогам, які пред'являються до професійних верстатів. Вона забезпечує повний цикл догляду за лезом завдяки розширеному комплекту абразивів і справляється із заточуванням ножів різної товщини та довжини клинка як з прямою, так і серейторною крайкою (для заточування зубчиків призначений закруглений абразив, вбудований у руківʼя стрижня).
- міцна металева конструкція з дрібними елементами з пластику;
- швидке встановлення;
- широкий набір пластин для заточування та полірування з доповненням у вигляді полірувального ремінця;
- догляд за клинками різного розміру з прямим та серейторним лезом;
- обертовий затискач для заточування під кутом 15°-30°;
- платформа для заточування під кутом 10°-30°;
- цифровий індикатор кута.
- низька портативність через велику вагу конструкції та відсутність кейса для транспортування;
- висока вартість.
Низька портативність точила обумовлена його призначенням, націленим на експлуатацію суто в домашніх умовах або в майстернях. Єдиним суттєвим недоліком є ціна, яка обумовлена функціональністю моделі та застосуванням високоякісного металу у виробництві. Тому перед тим, як купити точило, ми рекомендуємо продумати наперед, який інвентар ви заточуватимете за допомогою майбутнього придбання:
- для професійної обробки ножів новинка стане найкращим придбанням у довгостроковій перспективі;
якщо у вашому арсеналі є лише кілька інструментів, що вимагають обробки 2-4 рази на рік, можна замовити базову версію Precision Adjust або її аналог Precision Adjust Elite, про який ми розповідали в нашому матеріалі.